Půjčky na md, půjčky na mateřské dovolenéPůjčky pro ženy na md ihned

Důležité! Web vznikal v minulosti a ne všechny informace tedy musí být zcela aktuální. Doporučujeme si případně údaje ověřit i z jiných zdrojů. Děkujeme za pochopení.

Jak se zbavit dluhů

Dluhy nám na klidném spánku moc nepřidají a určitě se jich chceme zbavit co nejdříve. Jaké kroky podniknout?

Mějte přehled o svých financích a úvěrech

Půjčky sice mohou být dobrým sluhou a pomoci nám splnit si přání nebo zaplatit nezbytné věci, jsou ale zároveň velmi špatným pánem. Prokletím se stávají v situaci, kdy přestaneme mít na jejich splácení nebo si jich vezmeme více najednou. Před finančními závazky nestrkejme hlavu do písku, ale postavme se jim čelem. Prvním krokem je soupis všech příjmů a výdajů v domácnosti, díky čemuž uvidíme, kde můžeme ušetřit a kde třeba získat peníze navíc.

Zhodnoťte příjmy a výdaje

Cílem je mít vybalancovaný rozpočet. Zapisujte si své výdaje a příjmy po několik měsíců, včetně těch nejmenších položek. Uvidíte, kde by šlo případně ušetřit. Zkuste zvýšit své příjmy, například díky přivýdělku. Zkuste se na chvíli uskromnit, než své dluhy splatíte.

Od nejdražšího k levnějšímu

Zadlužili jste se u více finančních institucí? V půjčkách bychom měli mít přehled, vědět, kolik komu dlužíme, jaké hrozí sankce, který závazek nejvíce „hoří“, a podle těchto údajů se jich začít postupně zbavovat. Možná jste se zadlužili u několika bank či nebankovních institucí, máte kontokorent, kreditní kartu a kdovíco ještě. Je načase se všech těchto závazků postupně zbavit. Který úvěr přeplatíte nejvíce, a kde vám hrozí nejvyšší sankce při nesplácení? Právě takového závazku se zbavte nejdříve.

Refinancování a konsolidace

Zdá se vám půjčka nevýhodná? Zavažte její refinancování, tedy převedení k jiné společnosti. Můžete získat nižší splátky, zaplatíte méně na poplatcích, a i když se doba splácení o něco prodlouží, měsíčně ušetříte rodinnému rozpočtu. Podobné je to u konsolidace půjček. Pokud jich totiž máte vícero, je načase sloučit je do jedné. Zpřehledníte měsíční splácení, zjednodušíte si život a ušetříte.

Osobní bankrot

Oddlužení neboli osobní bankrot je krokem pro ty, kteří už kvůli dluhům neví, kudy kam. Máte závazky u dvou nebo více věřitelů, nezvládáte splácet, hrozí vám exekuce? Požádejte o oddlužení. To zahrnuje uskromnit se a po dobu až pěti let žít pouze ze životního minima, přičemž ostatní peníze jdou na splácení závazků, ovšem po této době vám může být zbytek dluhu odpuštěn a vy začnete znovu s čistým štítem.