Půjčky na md, půjčky na mateřské dovolenéPůjčky pro ženy na md ihned

Důležité! Web vznikal v minulosti a ne všechny informace tedy musí být zcela aktuální. Doporučujeme si případně údaje ověřit i z jiných zdrojů. Děkujeme za pochopení.

Výpis z registru dlužníků

27. dubna 2015

Výpis z registru dlužníků se může hodit v mnohých případech. Pokud vás zajímá, zda v tomto registru jste zapsáni, stačí požádat o výpis z něj. Tyto registry slouží k velmi snadnému zjištění informací o dlužnících pro věřitele.

Zde jsou evidovány záznamy o klientech bank, pojišťoven, leasingových, telekomunikačních a nebankovních společností.

Jaké jsou registry?

U nás najdeme hlavní registr, který se nazývá Centrální registr dlužníků (http://www.centralniregistrdluzniku.cz/). Pod něj spadají registry bankovní registr klientských informací a nebankovní registr klientských informací.

Vedle těchto registrů je u nás i registr dlužníků SOLUS, který nabízí s registrem dlužníků i registr poctivě splácejících lidí. Jedná se o modernější formu starších zaběhnutých registrů vzhledem k tomu, že přístup k informacím z něho lze získat elektronicky.

Jak získat výpis z registru?

V případě bankovního registru klientských informací a nebankovního registru klientských informací je nutné stáhnout si formulář z oficiálního webu daného registru. Poté je třeba jej vyplnit a s úředně ověřeným podpisem jej doručit na pobočku centrálního registru.

V případě osobního převzetí zaplatíte 100 Kč, můžete na něj ale čekat až 30 dnů. V případě, že jej potřebujete expresně, do 24 hodin je zpracován za 200 Kč. Je též možné jej nechat poslat poštou. Hrazení poštovného příjemcem je samozřejmé.

V případě registru dlužníků SOLUSje vyřízení o dost jednodušší. Stačí podat elektronickou žádost s úředně ověřeným podpisem. Na základě žádosti vám bude přidělen unikátní kód, díky němuž se dostanete do potřebného registru. Zaslání přes SMS vyjde na 99 Kč.

V případě zaslání kódu poštou vás přijde na 98 Kč. Pokud si chcete nechat poslat poštou výpis do vlastních rukou, vyjde vás to na 218Kč.