Půjčky na md, půjčky na mateřské dovolenéPůjčky pro ženy na md ihned

Důležité! Web vznikal v minulosti a ne všechny informace tedy musí být zcela aktuální. Doporučujeme si případně údaje ověřit i z jiných zdrojů. Děkujeme za pochopení.

Jak se zbavit dluhů

Dluhy nám na klidném spánku moc nepřidají a určitě se jich chceme zbavit co nejdříve. Jaké kroky podniknout?

Mějte přehled o svých financích a úvěrech

Půjčky sice mohou být dobrým sluhou a pomoci nám splnit si přání nebo zaplatit nezbytné věci, jsou ale zároveň velmi špatným pánem. Prokletím se stávají v situaci, kdy přestaneme mít na jejich splácení nebo si jich vezmeme více najednou. Před finančními závazky nestrkejme hlavu do písku, ale postavme se jim čelem. Prvním krokem je soupis všech příjmů a výdajů v domácnosti, díky čemuž uvidíme, kde můžeme ušetřit a kde třeba získat peníze navíc.

Zhodnoťte příjmy a výdaje

Cílem je mít vybalancovaný rozpočet. Zapisujte si své výdaje a příjmy po několik měsíců, včetně těch nejmenších položek. Uvidíte, kde by šlo případně ušetřit. Zkuste zvýšit své příjmy, například díky přivýdělku. Zaměstnavatelé dnes často využívají sociální sítě k hledání vhodného pracovníka Zkuste se na chvíli uskromnit, než své dluhy splatíte.

Od nejdražšího k levnějšímu

Zadlužili jste se u více finančních institucí? V půjčkách bychom měli mít přehled, vědět, kolik komu dlužíme, jaké hrozí sankce, který závazek nejvíce „hoří“, a podle těchto údajů se jich začít postupně zbavovat. Možná jste se zadlužili u několika bank či nebankovních institucí, máte kontokorent, kreditní kartu a kdovíco ještě. Je načase se všech těchto závazků postupně zbavit. Který úvěr přeplatíte nejvíce, a kde vám hrozí nejvyšší sankce při nesplácení? Právě takového závazku se zbavte nejdříve.

Refinancování a konsolidace

Zdá se vám půjčka nevýhodná? Zavažte její refinancování, tedy převedení k jiné společnosti. Můžete získat nižší splátky, zaplatíte méně na poplatcích, a i když se doba splácení o něco prodlouží, měsíčně ušetříte rodinnému rozpočtu. Podobné je to u konsolidace půjček. Pokud jich totiž máte vícero, je načase sloučit je do jedné. Zpřehledníte měsíční splácení, zjednodušíte si život a ušetříte.

Osobní bankrot

Oddlužení neboli osobní bankrot je krokem pro ty, kteří už kvůli dluhům neví, kudy kam. Máte závazky u dvou nebo více věřitelů, nezvládáte splácet, hrozí vám exekuce? Požádejte o oddlužení. To zahrnuje uskromnit se a po dobu až pěti let žít pouze ze životního minima, přičemž ostatní peníze jdou na splácení závazků, ovšem po této době vám může být zbytek dluhu odpuštěn a vy začnete znovu s čistým štítem.