Půjčky na md, půjčky na mateřské dovolenéPůjčky pro ženy na md ihned

Důležité! Web vznikal v minulosti a ne všechny informace tedy musí být zcela aktuální. Doporučujeme si případně údaje ověřit i z jiných zdrojů. Děkujeme za pochopení.

Na co lze půjčku použít

Půjčku si lze sjednat na pobočce, telefonicky nebo jednoduše online přes internet.

10. září 2014

Člověk by si řekl, že půjčku může použít na všechno, na co jen bude chtít. Nemusí to však být vždy pravda. Bude záležet především na tom, zda si bereme účelovou půjčku (úvěr), anebo neúčelovou půjčku (úvěr).

Neúčelová půjčka – půjčka na cokoliv

Pokud si sjednáte neúčelovou půjčku, nikdo Vás nebude omezovat ve způsobu využití peněz a za půjčené finance si můžete pořídit takřka cokoliv.

U nebankovních institucí se proto neúčelové půjčky často označují jako „půjčky na cokoliv“ nebo „rychlé půjčky“. To, že nikde nemusíte dokládat, na co byly peníze využity, však činí takovou půjčku dražší.

Náš TIP: Pokud sháníte neúčelovou půjčku na cokoliv a bez ručitele, na internetu lze najít také nejrůznější online formuláře, po jejichž vyplnění Vás bude kontaktovat operátorka nebo operátor půjčky a dohodne s Vámi formality převodu peněz. Více informací o tomto způsobu půjčování se můžete dozvědět například ZDE.

Účelová půjčka – omezený okruh financování

S účelovou půjčkou budete vázáni povinností doložit poskytovateli půjčky, na co byly peníze použity, přičemž to musí být na předem stanovený účel.

Účelová půjčka je sice poněkud méně pohodlnější, ale zato finančně výhodnější. Účelový úvěr se může týkat kupříkladu auta, nemovitosti, spotřebního zboží atp.


Různé druhy půjček:

  • bankovní x nebankovní
  • účelové x neúčelové
  • půjčka na auto x auto na leasing
  • leasing finanční x operativní
  • hypotéka klasická x americká

Informace o dalších půjčkách: Rychlých půjček je dnes celá řada, je potřeba se ale v nabídce zorientovat a vybrat si tu nejvýhodnější. SOLUS nebankovní registr je registr neplatičů provozovaný sdružením nebankovních společností. Nemůžete-li doložit, kolik vyděláváte, můžete požádat o půjčku bez příjmu některou ze zavedených nebankovních institucí. Například Moment půjčka má, jako většina nebankovních půjček, oproti bankovním půjčkám celou řadu výhod.